fbpx

Janere aitab kinnitusvahenditega 24 tundi ööpäevas

26. juuni 2017, 15:30

Kõik, mille inimkäsi on kokku pannud, laguneb varem või hiljem laiali. Ja kui midagi saab ebamugaval ajal, näiteks öösel, untsu minna, siis ta ka läheb. Janere on kinnitusvahenditele spetsialiseerunud maaletooja ning edasimüüja Eestis ja aitab ehitust või remonti tehes vajaminevad mutrid, poldid, kruvid ja erivahendid leida kasvõi öösel.

Tallinna piirkonnajuhi Edgar Andersoni sõnul on töö seiskumine mõne puuduoleva poldi või kruvi tõttu ettevõttele kallis lõbu ja nii otsustas Janere oma klientidele vastu tulla ning hakata 24/7 varustamise teenust pakkuma. „Praegu paljud veel ei teagi, et me seda hädaabi üldse pakume, sest alustasime alles juuni alguses,“ ütles Anderson, kelle sõnul on kõik hoolega läbi katsetatud ja kontrollitud, et igaks kliendi sooviks valmis olla. Ka nendeks kõige spetsiifilisemateks küsimusteks. „Katsume kliendi mure tunni aja jooksul ära lahendada ja vastavalt vajadusele võime kinnitusvahendid ka ise kohale toimetada,“ lisas ta.

Kinnitusvahendeid läheb vaja juhul, kui mõni seade laguneb või on ruttu vaja midagi kinni keerata või välja vahetada. Vanu kinnitusvahendeid pole siis mõttekas kasutada, sest nii ei säili garantiid. Tööpõli, kus võib kibekähku tekkida vajadus midagi kas parandada või millegagi asendada, on lai: näiteks sadamad, lennundus, raudtee, erinevad ööpäev läbi käitavad tööstus- ja laondusettevõtted, 24 tundi avatud töökojad, puksiir- ja avariiabid, laevaehitus, hoonete- ja ka teedeehitus.

Janerel on erinevat masti tooteid valikus üle 15 000 – lihtsatest üldehitusnaeltest kõige keerukamate kinnituslahendusteni. Peale poldi, mutri ja seibi leiab letist näiteks erinevas kujus ning mõõdus neete, kruve, kette, trosse, köisi ja maalritarvikuid. Janere varustusse kuuluvad ka eri tugevuse ja pinnatöötlusega kinnitusvahendid, mida vajatakse erinõuete tõttu, sest on palju tehaseid või objekte, kuhu näiteks tavalised kruvid-poldid üldse ei sobigi.

Anderson tõdes, et viimasel ajal on öösel kõige rohkem abi küsinud ehitusettevõtted, kellel on tööde lõpetamise tähtajad kukil, kuid kogemata tehtud ekslik kalkulatsioon jätab ehituse seisma, sest äkki saab kinnitusvahend otsa ja pole kuskilt võtta. „Ehitusvaldkond on jälle hoogustunud ja tähtajad pigistavad. Lubatakse väga kiiresti ära teha, aga pärast ollakse ise ajahädas ning selle tagajärjel on vägagi kopsakad trahvid kuklasse hingamas. Kaalukauss saabki olla siis kas ühele või teisele poole ehk kas maksad tuhandeid eurosid leppetrahvi või 50–100 eurot hädavajalike kinnitustoodete eest. Vahe võib olla kümnetes kordades,“ rääkis Anderson.

Ja tõi seejärel järgmise näite laevaehituse kohta. „Laev võib vabalt seista ühe kindla mõõduga roostevaba ja happekindla poldi puudumise tõttu hommikuni dokis, sest öösel pole lihtsalt õiget kinnitust kuskilt võtta. Samal ajal aga lendavad tuhanded ja tuhanded eurod tuulde, sest seisuaeg on väga kallis.“

Ainuke lindikruvide tootja Baltikumis

Andersoni sõnul väärib märkimist seegi, et Janere toodab siin regioonis ainukesena lindikruvisid, mis pole küll veel väga levinud, kuid muudavad töö tegemise efektiivsemaks ning samas vähendavad tööle kuluvat aega märkimisväärselt. Lindi peale võib jooksma panna näiteks kipsi-, terrassi-, KFR- ja puidukruvid.

Kui on suuremad mahud, tehakse ka eritellimusi. „Näiteks ehitusobjektid ja eriprojektid, kus on teada erimõõdud ja ei soovita, et töömehed ennast ära piinaks. Seegi ei ole meil veel väga levinud ning kui välismaalt linte tuua, läheb eritellimus päris kalliks ja sellel on pikk ooteaeg. Meie lahendame asja aga operatiivselt, on vaja lihtsalt kruvi tüüpi ja mõõtu ning sisuliselt ongi siis nädala jooksul tehtud ja kliendil käes,“ selgitas ta.

Janerel on esindused Tallinnas, Tartus, Pärnus, Narvas ja Viljandis. Peale Tallinna külje all oleva tootmise ja kesklao ootab klienti pealinnas lausa kolm kauplust, asukohaga Mustamäel, Ülemistel ning Kalamajas. Septembris avatakse Harjumaal neljaski pood, täpsemalt Keilas, sest nii ollakse Lääne-Harjumaa klientidele lähemal.

„Enamjaolt käivad meil ärikliendid, aga kuna meie eripära on lahtine kaup, siis külastavad ka eraisikud. Näiteks inimene, kes ei taha minna ehituspoodi pakikaupa soetama, sest tal on vaja mingit spetsiifilist asja tüki kaupa osta. Ehituspoest ju ühte tootetükki kinnitusvahenditest naljalt kätte ei saa, peab ostma terve karbi. Meie käest saab ka ühte kruvi tulla ostma,“ selgitas Anderson, lisades, et alates juunist saab tüki kaupa tellida ka öösel, sest kui on ikka üks spetsiifiline asi puudu, siis ei pea ilmtingimata ostma tervet karpi riiulile tolmu koguma.

Mõistagi käib iga toote ostuga kaasas ka tehniline nõustamine ja info selle kohta, kuhu mingi asi üldse sobib. „24 tundi valves on meil kõik kogenud inimesed, kellel kinnitusvahendite valdkonnas pikemad kogemused seljataga. Tänapäeva tehnikaajastul on hädasolijal lihtne lahendus olemas – võib saata nutiseadmega pildi ja naksti ongi probleemile lahendus olemas. Janere inimene näeb siis kohe ära, millega täpselt tegu. Valves oleval isikul on alati telefon ja arvuti käepärast ja kui hädakõne tuleb, saab kohe lähimast laost järele vaadata, kas kaup olemas ning kui kiiresti kätte saab,“ kommenteeris Anderson töökäiku.

Esialgu on kinnitusvahendite teenus ööpäev läbi saadaval vaid Harjumaal, kuid kui nõudlus suureneb, laiendatakse hädaabinumbrit ka väljapoole.